МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

АНЕТОЛ

Група/призначення:

Відхаркувальні засоби; проносні препарати.

Аніс звичайний (Pimpinella anisum) – це пахуча рослина з білими квітами, яку широко культивують через насіння, яке використовують як для кулінарних, так і медичних цілей (насамперед при кашлі або шлунково-кишкових проблемах). Основною складовою ефірної олії анісу є Е-анетол, який був ефективним в якості інсектициду. Аніс зірчатий (індійський аніс, китайський аніс, сибірський аніс, корабельний аніс, бодян, бадьян, ілліціум) – це пряність, яка за ароматом дуже нагадує аніс і також містить анетол. Японський зірчатий аніс не є їстівним через високу токсичність (для нирок, сечового тракту та органів травлення; також повідомляється про судоми у випадку використання цієї рослини).

Альтернативні назви / синоніми:

Аніс, капсули з анісовою олією, анісова олія.

Діюча речовина: анетол.
Рекомендації при вагітності: не рекомендується.
Рекомендації при лактації: не рекомендується.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про дослідження ефектів анісу при вагітності. Аніс має репутацію абортивного агенту; не рекомендується використання при вагітності. Ряд досліджень продемонстрували істотну естрогенну активність анісу. Естрогенні ефекти сполук анетолу асоціювались з транс-анетолом та з полімерами анетолу включно з діанетолом та фотоанетолом.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У достатньо високих дозах транс-анетол може пригнічувати фертильність у щурів. 100% антиімплантаційну активність спостерігали після перорального призначення 80 мг/кг. Іранське дослідження у щурів виявило, що як водний, так і спиртовий екстракти насіння Pimpinella anisum значно підвищують продукцію молока.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування.

Застосування препарату під час вигодовування:

Лікування 18 жінок в період лактації транс-анетолом в дозі 100 мг призвело до піку концентрації в грудному молоці через 2 години, середня концентрація в молоці становила 23,2 мкг/л. Вважається, що аніс посилює продукцію молока. Бразильська публікація зазначила, що 4 з 5 жінок з анамнезом недостатньої продукції грудного молока повідомили про покращення після споживання чаю з насіння анісу в ІІІ триместрі наступної вагітності.

Споживання матерями чаю для лактації з вмістом екстракту анісу та трьох інших трав пов’язали із сонливістю, гіпотонією, летаргією, блювотою в двох немовлят на грудному вигодовуванні; одна з матерів також повідомила про сонливість і слабість. Присутність в чаї інших рослин утруднює інтерпретацію цих випадків, крім того, суміш не була перевірена на наявність забруднювачів чи домішок. Інший чай для лактації з вмістом анісу та інших трав не призводив до несприятливих наслідків у немовлят чи матерів. Анісовий аромат використовується в дослідженнях, які припускають, що пренатальне харчування матерів може вплинути на відповідь нюхових рецепторів дітей в неонатальному віці. Аніс широко використовується як лікарська трава у дітей і вважається доброякісним. Однак, можлива плутанина японського зірчатого анісу з іншими формами анісу спонукала деяких дослідників рекомендувати уникнення продуктів з анісом немовлятам та старшим дітям.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 24.07.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.07.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...