МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АНЕТОЛ

Група/призначення:

Відхаркувальні засоби; проносні препарати.

Аніс звичайний (Pimpinella anisum) – це пахуча рослина з білими квітами, яку широко культивують через насіння, яке використовують як для кулінарних, так і медичних цілей (насамперед при кашлі або шлунково-кишкових проблемах). Основною складовою ефірної олії анісу є Е-анетол, який був ефективним в якості інсектициду. Аніс зірчатий (індійський аніс, китайський аніс, сибірський аніс, корабельний аніс, бодян, бадьян, ілліціум) – це пряність, яка за ароматом дуже нагадує аніс і також містить анетол. Японський зірчатий аніс не є їстівним через високу токсичність (для нирок, сечового тракту та органів травлення; також повідомляється про судоми у випадку використання цієї рослини).

Альтернативні назви / синоніми:

Аніс, капсули з анісовою олією, анісова олія.

Діюча речовина: анетол.
Рекомендації при вагітності: не рекомендується.
Рекомендації при лактації: не рекомендується.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про дослідження ефектів анісу при вагітності. Аніс має репутацію абортивного агенту; не рекомендується використання при вагітності. Ряд досліджень продемонстрували істотну естрогенну активність анісу. Естрогенні ефекти сполук анетолу асоціювались з транс-анетолом та з полімерами анетолу включно з діанетолом та фотоанетолом.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У достатньо високих дозах транс-анетол може пригнічувати фертильність у щурів. 100% антиімплантаційну активність спостерігали після перорального призначення 80 мг/кг. Іранське дослідження у щурів виявило, що як водний, так і спиртовий екстракти насіння Pimpinella anisum значно підвищують продукцію молока.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування.

Застосування препарату під час вигодовування:

Лікування 18 жінок в період лактації транс-анетолом в дозі 100 мг призвело до піку концентрації в грудному молоці через 2 години, середня концентрація в молоці становила 23,2 мкг/л. Вважається, що аніс посилює продукцію молока. Бразильська публікація зазначила, що 4 з 5 жінок з анамнезом недостатньої продукції грудного молока повідомили про покращення після споживання чаю з насіння анісу в ІІІ триместрі наступної вагітності.

Споживання матерями чаю для лактації з вмістом екстракту анісу та трьох інших трав пов’язали із сонливістю, гіпотонією, летаргією, блювотою в двох немовлят на грудному вигодовуванні; одна з матерів також повідомила про сонливість і слабість. Присутність в чаї інших рослин утруднює інтерпретацію цих випадків, крім того, суміш не була перевірена на наявність забруднювачів чи домішок. Інший чай для лактації з вмістом анісу та інших трав не призводив до несприятливих наслідків у немовлят чи матерів. Анісовий аромат використовується в дослідженнях, які припускають, що пренатальне харчування матерів може вплинути на відповідь нюхових рецепторів дітей в неонатальному віці. Аніс широко використовується як лікарська трава у дітей і вважається доброякісним. Однак, можлива плутанина японського зірчатого анісу з іншими формами анісу спонукала деяких дослідників рекомендувати уникнення продуктів з анісом немовлятам та старшим дітям.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 24.07.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.07.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!