МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АЛКАФТАДИН

Назва англійською мовою: Alcaftadine ophthalmic.
Група/призначення:

Антигістамінні препарати (препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших «медіаторів» алергії та запалення).

Покази: попередження свербежу, спричиненого алергічним кон’юнктивітом.

Інші препарати цього класу: азеластин, емедастин, епінастин, кетотифен, олопатадин.

Альтернативні назви / синоніми: ластакафт.
Діюча речовина: алкафтадин.
Рекомендації при вагітності: 

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутні повідомлення про використання алкафтадину у вагітних жінок. Дані від експериментальних тварин припускають низький ризик, системна абсорбція є мінімальною, але вважається, що в рекомендованих дозах антигістамінні препарати не викликають токсичного впливу на розвиток.

Для зменшення кількості препарату, яка може досягти системного кровотоку (в період вагітності та грудного вигодовування) РЕКОМЕНДОВАНО після закапування натиснути на слізний канал в кутику ока принаймні на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів і кролів. Пероральні дози, які призводили до впливу, що у 200 та 9000 разів відповідно перевищують показник у людини при застосуванні рекомендованої офтальмологічної дози не порушували фертильності та не шкодили плоду. В багатьох дослідженнях не виявлено мутагенних і генотоксичних ефектів. Також не спостерігали несприятливого впливу на фертильність самців і самок щурів на фоні пероральних доз, які призводили до впливу 200-кратному отримуваному у людини при застосуванні рекомендованої офтальмологічної дози.

Інформація щодо впливу на плід:

Препарат доступний у вигляді 0,25% розчину для офтальмологічного застосування. У плазмі визначається мінімальна кількість (середній максимум 60 пг/мл), а через 3 години рівень нижчий за можливість визначення, який становить 10 пг/мл.

Алкафтадин метаболізується до активного метаболіту карбонової кислоти, яка не визначалась в плазмі через 12 годин після дози. Рівень зв’язування з білками плазми основної сполуки та активного метаболіту становить 39% та 63% відповідно. Період напіввиведення складає 2 години.

Невідомо, чи алкафтадин або його активні метаболіти проникають через плаценту. Молекулярна вага основної сполуки та помірний рівень зв’язування з білками плазми припускають плацентарний трансфер. В той же час мінімальна концентрація в пдазмі свідчить про те, що будь який вплив не матиме клінічного значення.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання алкафтадину офтальмологічного в період лактації у людини. Молекулярна вага основної сполуки та помірний рівень зв’язування з білками припускають екскрецію до грудного молока препарату та його активного метаболіту. Однак, мінімальна концентрація в плазмі після місцевого застосування у вигляді очних крапель припускає, що ризик є мінімальним або взагалі відсутній. Крім того антигістамінні препарати в цілому визнані безпечними в період грудного вигодовування. Вищеописаний метод місцевого застосування знижує концентрацію в системному кровообігу.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Alcaftadine ophthalmic (Lastacaft) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.

 

Адаптовано 06.10.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 06.10.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!