Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АЦЕТИЛХОЛІН

Група/призначення:

Це хімічна речовина, складний ефір оцтової кислоти та холіну, нейромедіатор (периферичної та центральної нервової систем) багатьох живих організмів, включно з людиною; перший відкритий фізіологами нейротрансмітер.

Нейромедіатори, або нейротрансмітери – це біологічно активні хімічні речовини, за допомогою яких здійснюється передача електричного імпульсу з нервової клітини через  синаптичний простір.

Використовується в основному в лабораторній практиці, іноді як судинорозширювальний засіб при спазмах периферичних судин, ендартеріїті, переміжній кульгавості (симптом порушення кровообігу нижніх кінцівок), спазмах артерій сітківки; при проведенні фармакологічних і фізіологічних досліджень.

Також входить до складу офтальмологічних розчинів та гомеопатичних продуктів.

Альтернативні назви / синоніми:

Ацетилхоліну гідрохлорид, ацетилхолін хлорид, ацеколін, міохол, цитохолін.

Діюча речовина: ацетилхолін.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Ацетилхолін діє як парасимпатичний агоніст, цей вплив швидко усувається холінестеразою. Входить до складу офтальмологічних розчинів та гомеопатичних продуктів. Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Ідентифікація мускаринових* рецепторів у приматів та гранульозних клітин в гризунів припустила, що не нервова холінергічна система може бути залучена до регуляції клітинної проліферації яєчників. У мишей ацетилхолін спричиняє переорієнтацію піднебіння, що необхідно для його злиття. Введення курчатам до 2,85 мг/яйце не спричиняло аномалій.

*Мускаринові рецептори разом з нікотиновими є ацетилхоліновими рецепторами. Цей клас рецепторів селективно активується алкалоїдом мускарином з гриба мухомор червоний (Amanita muscaria), і блокується алкалоїдами беладони, такими як атропін та скополамін. Мускаринові рецептори беруть участь в проведенні ацетилхолін-залежних нервових сигналів в синапсах ЦНС, автономних гангліїв, гладкої мускулатури, інших систем, яким притаманна парасимпатична іннервація.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Ацетилхолін відіграє певну роль в репродукції. Наприклад, ацетилхолін опосередковує розширення артеріол головного мозку та легенів у плодів барана. Місцевим посередником цього процесу може бути оксид азоту. В експериментах продемонстровано, що ацетилхолін-асоційована легенева вазодилятація відіграє роль в дозріванні легенів плода.

Ацетилхолін виробляється плацентою і може служити локальним вазодилятатором. Також припускається певна роль ацетилхоліну в процесі пологів, сполука підвищує активність матки.

Роль ацетилхоліну в ембріональному розвитку не цілком зрозуміла.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.        
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

У чоловіків найважливішою функцією ацетилхоліну в репродукції є медіація ерекції. Цей ефект також може виникати через оксид азоту. Продемонстровано, що ацетилхолін індукує скорочення сім’явиносних канальців у людини in vitro. У самок щурів концентрація ацетилхоліну в гіпоталамусі змінюється з фазами естрального циклу. Ці знахідки припускають роль нейротрансмітерів в репродуктивній циклічності.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 06.12.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 07.12.2017 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати