МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АЦЕТИЛХОЛІН

Група/призначення:

Це хімічна речовина, складний ефір оцтової кислоти та холіну, нейромедіатор (периферичної та центральної нервової систем) багатьох живих організмів, включно з людиною; перший відкритий фізіологами нейротрансмітер.

Нейромедіатори, або нейротрансмітери – це біологічно активні хімічні речовини, за допомогою яких здійснюється передача електричного імпульсу з нервової клітини через  синаптичний простір.

Використовується в основному в лабораторній практиці, іноді як судинорозширювальний засіб при спазмах периферичних судин, ендартеріїті, переміжній кульгавості (симптом порушення кровообігу нижніх кінцівок), спазмах артерій сітківки; при проведенні фармакологічних і фізіологічних досліджень.

Також входить до складу офтальмологічних розчинів та гомеопатичних продуктів.

Альтернативні назви / синоніми:

Ацетилхоліну гідрохлорид, ацетилхолін хлорид, ацеколін, міохол, цитохолін.

Діюча речовина: ацетилхолін.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Ацетилхолін діє як парасимпатичний агоніст, цей вплив швидко усувається холінестеразою. Входить до складу офтальмологічних розчинів та гомеопатичних продуктів. Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Ідентифікація мускаринових* рецепторів у приматів та гранульозних клітин в гризунів припустила, що не нервова холінергічна система може бути залучена до регуляції клітинної проліферації яєчників. У мишей ацетилхолін спричиняє переорієнтацію піднебіння, що необхідно для його злиття. Введення курчатам до 2,85 мг/яйце не спричиняло аномалій.

*Мускаринові рецептори разом з нікотиновими є ацетилхоліновими рецепторами. Цей клас рецепторів селективно активується алкалоїдом мускарином з гриба мухомор червоний (Amanita muscaria), і блокується алкалоїдами беладони, такими як атропін та скополамін. Мускаринові рецептори беруть участь в проведенні ацетилхолін-залежних нервових сигналів в синапсах ЦНС, автономних гангліїв, гладкої мускулатури, інших систем, яким притаманна парасимпатична іннервація.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутня інформація про вплив екзогенного ацетилхоліну.

Ацетилхолін відіграє певну роль в репродукції. Наприклад, ацетилхолін опосередковує розширення артеріол головного мозку та легенів у плодів барана. Місцевим посередником цього процесу може бути оксид азоту. В експериментах продемонстровано, що ацетилхолін-асоційована легенева вазодилятація відіграє роль в дозріванні легенів плода.

Ацетилхолін виробляється плацентою і може служити локальним вазодилятатором. Також припускається певна роль ацетилхоліну в процесі пологів, сполука підвищує активність матки.

Роль ацетилхоліну в ембріональному розвитку не цілком зрозуміла.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.        
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

У чоловіків найважливішою функцією ацетилхоліну в репродукції є медіація ерекції. Цей ефект також може виникати через оксид азоту. Продемонстровано, що ацетилхолін індукує скорочення сім’явиносних канальців у людини in vitro. У самок щурів концентрація ацетилхоліну в гіпоталамусі змінюється з фазами естрального циклу. Ці знахідки припускають роль нейротрансмітерів в репродуктивній циклічності.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 06.12.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 07.12.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!